Välismälu vol.anime

watched anime list


->> Full Log <<-

 

 

Viimati muudetud 27.01.2019

 

Selleks, et kohe alustuseks enamus anime fänne eemale peletada tuleb ära rääkida

mis mulle animes meeldib mis mitte .. ehk mis liiki animele allpool viidatakse.

Selle põhjal saab lugupeetud lehe külastaja teha kiire otsuse kas on mõtet lehel

olevasse valikusse süübida või mitte.

 

Üritan siis enda anime eelistusi kirja panna elik.. Pros & Cons.

Pros: Coming of age, Daily life, School life, Romance, Action, Mafia, Gunfights

Cons: Swordplay, Fantasy, Magic, Mecha

 

Teisisõnu jääb minu valikutest välja enamus animet mis sisaldab kolle, päkapikke,

võlureid ja muud magicut ja lisaks häirib mind tõsiselt ka mõõkadega vehkimine.

Seda viimast animes ..selles "päris" elus olen suur Jaapani mõõkade austaja :).

 

Vaatama tõmbab mind anime kus kujutatakse eilset, tänast või hommset maailma

mis on nii realistlik kui see animes võimalik. Kus suured või väiksed inimesed

elavad enda vähem või rohkem keerulisi elusid mis täis õnne või õudust.

 

Sellega sai vast põhiline öeldud.. aaaga tõde pole kindlasti nii must/valge

mida ka allpool olevast listist võib järeldada.

(on ette tulnud ka vaadatavaid päkapikufilme :)

 

2019 avastatud vaatamisväärne anime

(Üle pikkade aastate leidus üks, mis väärib siia nimekirja kandmist)

 

- 20.08.2019 - I Want to Eat Your Pancreas / Kimi no Suizou o Tabetai (2018)

Kimi no Suizou o Tabetai

Animation Work: Studio Voln

 

Plot pole midagi rabavalt uut.. hakkaja tüdruk haarab endaga elumöllu kaasa ühe vägagi introverdist poisi.. kuid .. edasi ei hargne mitte tavapärane love story vaid tumedates värvides pisarakiskuja set pois oli kogemata just avastanud, et tüdrukul on surmav haigus ja jäänud pole enam kaua .. mis toob meid tagasi selle juurde miks Tüdruk poisi kaasa haaras :) sest Tüdruk ei soovi enda kõrvale mitte kedagi kes teda haletseb vaid ..


2017 avastatud vaatamisväärne anime

(mis ei tähenda et see on 2017 aasta anime.. minevikus on palju avastamata pärleid)

 

- 09.07.2017 - Kimi no Na wa / Your Name

Kimi no Na wa

Animation Work: CoMix Wave Films

 

Peale vaatamist tekkis kahtlus et antud film ei vääri kohta esilehel.. kuid.. kuna Makoto san oli direktori toolil siis.. vaatasin sügavamatenda sisse et milles need kahtlused:

* Suur pressikära.. tekitab tõrksus- minus,

* Pilt on kena ja tasemel nagu alati kuid, no ei ole sellel animel eelmiste Shinkai teostega võrdväärset sügavust - miinus,

* Hing on ei saa eitada.. kisub vaatama ja mängib inimse madalatel tunnetel ja see pisar pigistatakse sust välja - ee,

* aga järgimõeldes just nimelt pigistatakse välja - miinus,

* no ei tea.. kuklas taob tunne et miagi on valesti - mõh,

* Teisalt kui ei oleks Shinkai film ja sellega seonduvaid ootusi siis kiidaks taevani - plus, Eelnevat kokku võttes jõudsin arusaamiseni et tegu ikkagi esilehevääriline teos.2016 avastatud vaatamisväärne anime

(mis ei tähenda et see on 2016 aasta anime.. minevikus on palju avastamata pärleid)

 

- 10.07.2016 - The Garden of Sinners

The Garden of Sinners

Animation Work: Ufotable

 

Pole päris my cup of tea (pisut magicut on sees) aga sellele vaatamata pean seda animet vaatamise vääriliseks.. because of reason..

Katkised hinged on huvitavad.. ja see neiuke on ikka väga katki.. vaadata tuleb järjekorras 2,4,3,1,5,6,7.. Just selline on legendi järgi õige järjekord.

- 14.02.2016 - Beck

Beck - Mongolian Chop Squad

Animation Work: Madhouse

 

Võiks ju öelda et samasugune Anime nagu NaNa.. no aga ei ole mitte .. on hoopis midagi muud. Jah tema on sama, noored tegemas muusikat ja surumas annast läbi muusikatööstuse tumehalli varju et jõuda suurele lavale. Kuid erinevalt NaNa'st ei leia me siit ühtegi roosat tooni ega suurt armastust.. selle asemel antakse meile suures koguses tumedaid toone ja rohkelt rasket tööd mis kohe mitte ei taha soovitud tulemuseni viia.

Ja nii nad tapsidki meie Ferdinandi.. ok seekord jäi "Ferdinand" ellu, pahad pandi kinni ja bänd jäi kokku.. ehk lõpp hea kõik hea.. või kas ikka on.. vähemalt mind jäi tüdruku asi piinama.. no ei tohi üht lugu lõpetada nii et tüdruk ja pois ei saagi kokku.. nagu said ka aga seis jäi ikka väga segaseks.. suur miinus Madhosile .. jut käib siis Yukio'st ja Maho'st :)

 

- 03.01.2016 - Nana

Nana

Animation Work: Madhouse

 

Ma arvasin mingil segasel põhjusel et olen juba näinud kõiki Madhous'i olulisi teoseid.. aga võta näpust.. vähemalt üks oli seni nägemata.. aga see on ju lõpeks hea kui midagi uut ja tõeliselt väärilist leiad selt kust mitte seda oodata ei osanud :)


Tõeliselt hea Anime.. sügav plot ja väga.. Väga hea muusika. See film läks mulle peale läbivaatamist maksma 2 CD'd .. no ei saanud teisiti kui tuli tellida endale "Black Stones" ja "Trapnest" originaal plaadid :) Anna "Rose" on kõva näide Jaapni rokist ja Olivia "Winter Sleep" kisub hinge härdaks .. suurepärane muss :)


Kokkuvõtte lugemiseks klikka üleval servas LOG ikoonile.. no ei taha mitte hakate teist korda luuletama.. parem lugege logist .. sorry ..ingleesi keeles.. :)


Allpool siis NaNa OST (Anna Tsuchiya ja lugu on Rose)

 


2015 avastatud vaatamisväärne anime

(mis ei tähenda et see on 2015 aasta anime.. minevikus on palju avastamata pärleid)

 


- xx.12.2015 - Hanasaku Iroha

Hanasaku Iroha

Animation Work: P.A. Works

 

See lugu on tüdrukust, kes mitte väga ootamatult on sunnitud kolima oma kolm asja vanaema juurde maale. Vanaema juurde kes ühes toredas maakohas on ühe suure ja uhke Taisho stiilis hot-spring hotelli juhataja.. või oleks õigem öelda orjapidaja.. ok niihull tegelikult ei ole, kuigi alguses noorele neiule just selline mulje jääb.

 

- xx.10.2015 - Great Teacher Onizuka(GTO)

Great Teacher Onizuka

Animation Work: Studio Pierrot

 

Kange tahtmine on öelda et see lugu räägib koolielust.. aga see oleks liiga üldsõnaline.. täpsemalt öeldes räägib see lugu koolikiusamisest..ja kui veel täpsemalt öelda siis õpetajate kiusamisest koolis.

Loo kangelaseks on üks meesõpetaja nimega Onizuka.. kes enda eelmises elus oli ühe sikligängi ninamees. Tüdinenud nooruse tühitallamisest on Onizuka otsustanud saada maailma parimaks õpetajaks ja sellepoole ta nüüd teel ongi.. seades esikohale oma agarad õpilased. Need samad õpilased kelle põhiline ajaviide on õpetajate elu põrguks tegemine.. või pigem isegi mitte ajaviide vaid ainus ja püha eesmärk pigem.

 

- xx.09.2015 - Sakurasou no Pet na Kanojo(The Pet Girl of Sakurasou)

Sakurasou no Pet na Kanojo

Animation Work: J.C.Staff

 

On tegelikult lugu ühest värvikast seltskonnast kes elab ühes väääga vanas kooli ühikas. Igal asukal on omad kiiksud kuid ka omad oskused mis kõik tervikuna annab ühe vahva, tööka ja muidu laheda seltskonna kes võitleb üksteise ja oma ajale jalgu jääva ühika säilimise eest.

 

- xx.08.2015 - Tamako Love Story

Tamako Love Story

Animation Work: Kyoto Animation

 

Pealkiri ütleb juba pisut ploti kohta ära.. kuid see pole kõik. Loomulikult on teemaks pois, tüduk ja armastus kuid jaapani kombe kohaselt on põhiline rõhk ikkagi teekonnal.. teekonnal läbi elu, kus aukohal on töö,töö, siis veel töö siis vanemad ja siis kombed.. kuid selle kõige varjus siiski ka tunded..

 

- xx.07.2015 - Michiko&Hatchin

Michiko&Hatchin

Animation Work: Manglob

 

Pöörane ja tempokas on esimesed mõtted mis selle anime kohta pähe kerkivad.. aga selle tormaka ploti sees on täiesti olemas sügavam sisu.

See pikk ja tormakas anime räägib loo ühest Brasili lastekodus kasvanud üdini asjalikust tüdrukust kes saatuse tahtel (või oma enda ema tahtel .. tont sest plotist täpselt aru saab) ennast pikalt,seiklusrikkalt ja ohtlikult rännakult leiab.

 

- xx.06.2015 - When Marnie Was There

When Marnie Was There

Animation Work: Studio Ghibli

 

Pisut muinasjutu maitseline kui kena ja südamlik lugu ühest üksihoidvast tüdrukust kes elab maakohas kasuvanemate juures. Olles endale lõpuks sõbra leidnud hakkab tüdruk varsti enda selges mõistuses kahtlema kuna sõber kaob ja tekib jälle nagu viirastus või unenägu.. lõpuks ongi unenägu ja reaalsus üsna põimunud :)

 

- xx.05.2015 - Ocean Waves

Ocean Waves

Animation Work: Studio Ghibli

 

High school students Taku and best friend Matsuno are figuring out what they would like to do with their lives when a girl named Rikako transfers into their school. Rikako is a smart, charming and sophisticated girl who had to move away from her urban surroundings, to a sea shore countryside village. But she has troubles of her own... .

 

- xx.04.2015 - The Garden of Words

 The Garden of Words

Animation Work: Makoto Shinkai

 

Seda animet võib nimetada selle aasta (2015) kauaoodatud suurteoseks. Makoto Shinkai on ennast järjekordselt ületanud (ok vähemalt minu silmis). Nagu selle mehe puhul standardiks on anime täis ülidetailseid kaardreid millele lisaks ka ülisügav sotsiaalne ..ei saa öelda et kriitika aga .. ok vaadake ja otsustage ise ei hakka spoilima.. igatahes on plot täiesti olemas ja mitte ainult olemas vaid lausa suur ja sügav nagu elu ise.

 

- xx.03.2015 - Crosroad

Crosroad

Animation Work: Makoto Shinkai

 

See ainime on siin listis pelgalt juba sellepärast et tegu on Makoto Shinkai järjekordse meistriteosega .. Tegu on küll lühianimega aga ..vaadake neid detailirohkeid kaardreid .

 

Loomulikult pole tegu sisutühja piltide kogumiga vaid nagu antud meistri puhul ikka on lool ka sügav sotsiaalne tagapõhi. Nagu enamus lugudele kohane räägib ka see anime ühes poisist ja ühest tüdrukust kes on teel.. suureks kasvamise teel, mis täis valusid ja võlusid nagu sellised rännakud enamasti ikka sisaldavad.

 

- xx.02.2015 - Isshuukan Friends

Isshuukan Friends

Animation Work: Brain`s Base

 

Isshuukan Friends on lugu ühest tüdrukust nimega Yuuki ja ühest poisist nimega Kaori kes pingutas väga et et tüdrukule meeldida .. hoolimata vähematki asjaolust et tüdruku mälu pidas päevaseid tegemisi meeles täpselt nädala ja iga uut nädalat tuli alustada tühjalt lehelt mäletamata midagi poisist.

 

- xx.01.2015 - Usagi Drop (Bunny Drop)

Usagi Drop

Animation Work: Production I.G

 

Usagi Drop on lugu ühest mehest.. nooremapoolsest poismehest nimega Daikichi, et täpsem olla. Oma vanaisa matustel avastab Daikichi et tal on üks väga armas 4 aastane "tädi". Nimelt oli vanaisa enne siitilmast lahkumist oma toatüdrukuga lapse saanud kellest kogu suguvõsa loomulikult mitte kui midagi teada ei tahtnud. Kogu selle kollektiivse mossitamise taustal otsustas poismehe elu elav Daikichi tüdrukutirtsu enda juurde elama võtta.. ja siit saabgi kogu seiklus alguse mis kujuneb pikaks, raskeks ja väsitavaks kuid üdini südantliigutavaks ..hmm tahaks öelda seikluseks aga õige sõna oleks ilmselt "teekond"

 

 

 

 

* Üldine nimekiri läbi aegade neist mis väärilised!

(täpsemalt küll need mis listi koostamisel meelde tulid)

 

Production I.G

------------------

GITS

Eden of the East

A Letter to Momo

Psycho-Pass

Ao Haru Ride

Jin-Roh: The Wolf Brigade

Suisei no Gargantia

Robotics;Notes

Appleseed

The Sky Crawlers

RD Sennou Chousashitsu

Je t'aime (Mamoru Oshii)

Blame!

 

 

Makoto Shinkai

---------------------

5 Centimeters Per Second

The Garden of Words

Children Who Chase Lost Voices

Voices of a Distant Star

She and Her Cat

The Place Promised in Our Early Days

Dareka no Manazashi

 

Studio Ghibli

---------------------

Whisper of the Heart

The Ocean Waves

From Up On Poppy Hill

When Marnie Was There

The Wind Rises

Grave of the Fireflies

Porco Rosso

Spirited Away

 

Madhouse

---------------

Trigun

Perfect Blue

Chobits

Gungrave

Black Lagoon

The Girl Who Leapt Through Time (Madhouse)

Paprica

Redline

The Princess and the Pilot

 

Ja teised

-----------------

Eve no Jikan

Freedom project

Patema Inverted

Spirits of the Past (Gonzo)

Full Metal Panic! (Gonzo)

Desert Punk (Gonzo)

Last Exile (Gonzo)

Cowboy Bebop(Sunrise)

Gangsta (Manglobe)

Planetes

Elfen Lied (Arms)

Vexille

Space Dandy (Boness)

Jormungand (White Fox)

Kids on the Slope

Say I Love You

Michiko&Hatchin (Manglobe)

Ergo Proxy (Manglobe)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valik vaadatavaid "Koolikad" .. kui ajaga midagi paremat teha pole

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

The Melancholy of Haruhi Suzumiya / 2006 Kyoto Animation

The Disappearance of Haruhi Suzumiya / 2010a Kyoto Animation /Koopia-> The Disappearance of Nagato Yuki-chan / 2015a Studio Satelight

Boku wa Tomodachi ga Sukunai (Haganai) / 2011 AIC Build / Tegelikult väga nunnu anime .. sotsiaalõppe film :)

Hyouka / 2012 Kyoto Animation / Pisut rohkem kui koolikas.

Toradora! / 2009 J.C.Staff / ..

Nisekoi / 2014 Shaft / Yakuza võsukeste sotsiaalprobleemid

 

 

 

549 visits.